Stojąc w korku

17 lipca 2015, 08:13 blog

Stanie w korku może być bardzo irytujące i pozbawia Cię czasu, który tak naprawdę chciałbyś spędzić gdzie indziej. Podjęliśmy wyzwanie, aby znaleźć zajęcia, które nie tylko sprawią, że czekanie w korku będzie bardziej znośne, ale naprawdę warte zachodu. Im więcej będziesz tkwił w korku, tym lepiej dla Ciebie. Nie wierzysz w to? Wypróbuj to!

Kiedy jedziesz sam:

Zwiększ swoją sieć

Zawsze miej przy sobie telefon z zestawem głośnomówiącym (słuchawki z wbudowanym mikrofonem są dostępne za niewielką cenę). W czasach ryczałtów masz idealną okazję do wykonania tych telefonów, które odkładałeś zbyt długo. Zadzwoń do starych znajomych, członków rodziny lub do kogoś z kontaktów biznesowych. Im więcej będziesz stał w korku, tym lepszą sieć przyjaciół, rodziny i partnerów biznesowych będziesz miał!

Popraw swoje języki

Zawsze chciałeś poprawić swój hiszpański? Istnieją niezliczone ilości kursów językowych w wersji audio. Znajdź swój ulubiony język i ćwicz, jak tylko staniesz w korku. Im więcej utkniesz w korku, tym lepsze będą Twoje umiejętności językowe.

Uzyskaj ofertę na naprawę samochodu

Bądź kreatywny i zrób to, co do Ciebie należy

Jesteś bardzo zajęty i nie masz czasu na ruch? Zainstaluj na swoim smartfonie aplikację do dyktowania (są takie za darmo lub za niewielką opłatą, np. VOICE Texter

) i do dzieła: rób notatki i układaj listy rzeczy do zrobienia. Następna wycieczka na zakupy, urodziny dziecka, wakacje lub przyjęcie będą zaplanowane w mgnieniu oka. Możesz też wykorzystać ten trik w pracy, np. gdy masz nowy projekt, ale brakuje Ci czasu, by spojrzeć na niego z innej strony lub go udoskonalić. Albo rozpocznij własne projekty, np. książkę, którą od dawna chcesz napisać. Im więcej będziesz stać w korku, tym więcej projektów uda Ci się zrealizować!
Uszczęśliwiaj ludzi!

Wiele badań wykazało, że nic nie uszczęśliwia nas bardziej niż uszczęśliwianie innych ludzi. Spraw, by twoim nawykiem stało się myślenie o gestach i działaniach, które sprawią, że ludzie wokół ciebie będą szczęśliwi. Nie potrzebujesz drogich prezentów, małe oznaki uwagi są całkowicie wystarczające. Im bardziej będziesz tkwić w korku, tym bardziej będziesz szczęśliwy!

Uzyskaj oferty na naprawę samochodu

Kiedy jesteś z przyjaciółmi i rodziną:

Daj się zaskoczyć!

Jak dobrze znasz pasażerów swojego samochodu? Nawet najbliżsi członkowie Twojej rodziny mają historie i zainteresowania, o których nigdy nie wiedziałeś! Opowiedzcie sobie nawzajem historię, której inni jeszcze nie znają. To zaskakujące, czego dowiecie się o sobie nawzajem. Im więcej będziecie tkwić w korku, tym lepiej będziecie znać swoich ludzi.

Naucz swoje potomstwo!

W ruchu ulicznym jesteś najciekawszą rzeczą, jaką mają Twoje dzieci. Wykorzystaj to! Twoja córka ma słabość do geografii? Zagraj w grę w zgadywanie stolic. Twój syn słabo wypadł na ostatnim sprawdzianie z matematyki? Ułóżcie razem tabliczkę mnożenia! Zadawajcie sobie nawzajem śmieszne lub dziwne pytania, nie ma ograniczeń co do tematów, które możecie poruszyć. Im bardziej będziecie tkwić w korku, tym mądrzejsze będą wasze dzieci!

Zostań ekspertem!

Każdy samochód ma na pokładzie instrukcję obsługi. Czy wiesz, kiedy trzeba zrobić przegląd, albo jakie funkcje pełnią te śmieszne lampki na desce rozdzielczej? A może masz regulator prędkości, którego po prostu nie używasz? Im więcej będziesz stał w korku, tym większym ekspertem samochodowym się staniesz!

Czytaj i ucz się

Kiedy tak naprawdę masz czas na czytanie? Wieczorem jesteś przeważnie zbyt zmęczony po długim dniu pracy, więc utknięcie w korku jest idealną okazją. Zawsze miej przy sobie książkę na takie sytuacje, może to być stary klasyk, który zawsze chciałeś przeczytać lub książka na temat, o którym chcesz się dowiedzieć więcej. Im więcej utkniesz w korku, tym mądrzejszy będziesz!

Uzyskaj oferty na naprawę samochodu