Konserwacja skrzyni ładunkowej ciężarówki nie jest czymś, o czym koniecznie myślisz na co dzień, ale jeśli zdarza Ci się regularnie przewozić towary swoim pickupem, skrzynia ładunkowa bierze na siebie wiele obciążeń związanych ze sprzętem, ładunkiem i ogólnym użytkowaniem - nie wspominając o tym, że może być narażona na całoroczne działanie żywiołów. Poświęcenie odrobiny wysiłku na utrzymanie jej w świetnym stanie może przedłużyć żywotność Twojej ciężarówki i pomóc zachować jej wartość w czasie.

Weź pod uwagę wykładzinę do łóżka

Jednym z najprostszych wskazówek konserwacji łóżka ciężarówki jest mieć zainstalowaną wyściółkę łóżka. Wykładzina pasuje do stalowego łóżka Twojej ciężarówki i zapewnia bezpośrednią warstwę ochronną w postaci plastiku, winylu lub innych polimerów, które działają jak druga skóra. Niektóre wykładziny są fabrycznie dopasowane do konturów Twojego pickupa, podczas gdy inne są natryskiwane, a następnie utwardzane, tak aby idealnie pasowały do kształtu Twojej ciężarówki. Podobnie jak w przypadku większości pokryć ochronnych, kluczem jest prawidłowa instalacja. Upewnij się, że nie ma możliwości, aby brud lub wilgoć dostały się pod osłonę, gdy już się tam znajdzie.

ciężarówka

Nie zapomnij o spodniej stronie

Konserwacja skrzyni ładunkowej ciężarówki nie oznacza tylko dbania o jej błyszczącą stronę. Spód łóżka ciężarówki jest narażony na zupełnie inny zestaw potencjalnych zagrożeń, przede wszystkim na obecność elementów korozyjnych, takich jak woda i sól drogowa, zwłaszcza zmieszane razem. Z biegiem czasu może to poważnie zardzewieć nie tylko same panele łóżka, ale także wsporniki łóżka, które łączą je z ramą Twojego pickupa. Jeśli mieszkasz w rejonie, w którym zima oznacza sól na drogach, pod łóżkiem i podwoziem Twojego pojazdu należy zastosować powłokę podkładową lub inne folie wypierające wodę.

Zakryj to

Nie chcesz kupować wykładziny podłogowej? Szukasz rozwiązania do przewozu na każdą pogodę? Kołpak na ciężarówkę lub pokrywa tonneau może utrzymać wilgoć z dala od łóżka ciężarówki i chronić nie tylko pickup, ale także cokolwiek przewozisz. Czapka jest duży plastik lub włókna szklanego "bańki", który pasuje nad łóżkiem ciężarówki, podczas gdy pokrywa tonneau leży płasko i może być wykonana z winylu lub tworzywa sztucznego, z jednym lub kilkoma przedziałami blokady wbudowane w nim. Jeden wybierzesz będzie związane z rodzajem przewozu robisz z ciężarówki i ile jest w budżecie, aby wydać na pokrywę lub tonneau.

Twoja ciężarówka łóżko bierze dużo nadużycia. Czy nie jest to warte ochrony z właściwej konserwacji?