Zazwyczaj to najzimniejsze, najbardziej brutalne warunki powodują wyłączenie prądu. Kiedy to nastąpi, światła, lodówki i, całkiem możliwe, źródła ciepła mogą zniknąć na kilka dni. Ciężkie warunki pogodowe mogą być trudne do zmierzenia się bez zasilania, ale uzyskanie generatora może pomóc utrzymać zasilanie, jeśli burza zatrzymuje usługi elektryczne w Twojej okolicy.

Być może nawet masz już generator, ale kiedy ostatnio sprawdzałeś, czy jest on rzeczywiście gotowy do nagłego użycia? Podobnie jak pojazd, który stoi przez dłuższy czas, przenośny generator wymaga podstawowej uwagi, aby mógł wykonać swoją pracę, gdy nadejdzie odpowiedni moment, dlatego porozmawiajmy o konserwacji generatora.

Zainwestuj w pokrowiec lub schronienie

Spośród wszystkich wskazówek dotyczących konserwacji generatora, ta jest najważniejsza: jeśli pozostawisz generator na zewnątrz, na wolnym powietrzu, prawdopodobnie przestanie on działać. Brud i gruz mogą dostać się do ruchomych części, a przewody lub węże mogą stać się kruche i pęknąć.

Ponadto, wystawienie na działanie wilgoci może spowodować rdzewienie elementów generatora. Na szczęście przeciwdeszczowy pokrowiec na nieczynny generator może zapewnić kilka uncji prewencji wartych funta kłaków. Nawet jeśli trzymasz swój generator w garażu, szopie lub piwnicy pomiędzy kolejnymi użyciami, nadal pozostaje tam kurz, szkodniki i inne możliwe problemy, które mogą się pojawić. Dobry pokrowiec może pomóc w ochronie generatora, dzięki czemu można uniknąć tych problemów.

akumulator

Regularnie go uruchamiaj

Tak jak nieużywane siedzenie może z czasem spowodować problemy z zaparkowanym samochodem, tak samo zbyt długi brak pracy nie jest dobry dla generatora. Co 30-90 dni wyjmij generator i uruchom go - ale nigdy nie uruchamiaj przenośnego generatora wewnątrz budynku, nawet przy otwartych drzwiach, ze względu na ryzyko zatrucia tlenkiem węgla. Pozwól mu pracować przez około pół godziny, aby utrzymać wewnętrzne części nasmarowane i naładować akumulator rozrusznika elektrycznego.

Wlej do zbiornika stabilizator paliwa

Niektórzy zalecają opróżnianie zbiornika z paliwa pomiędzy kolejnymi użyciami, ale jeśli uruchamiasz generator podczas regularnej konserwacji, jak opisano powyżej, oznacza to dużo spuszczania i uzupełniania paliwa. Prostym alternatywnym rozwiązaniem jest umieszczenie w zbiorniku wraz z benzyną dobrego stabilizatora paliwa. Utrzyma on świeżość paliwa, zapobiegnie powstawaniu gumy i lakieru oraz ułatwi rozruch.

Sprawdzaj i wymieniaj olej

Czysty olej jest tak samo ważny dla przenośnego generatora, jak dla silnika pojazdu. Instrukcja obsługi generatora będzie zawierać zalecane odstępy czasowe, a także instrukcje dotyczące miejsca, w którym można znaleźć bagnet.

Poświęcając kilka minut uwagi temu krytycznemu elementowi wyposażenia co kilka miesięcy przez cały rok, możesz mieć pewność, że Twój przenośny generator będzie tak niezawodny, jak to tylko możliwe, gdy będzie Ci najbardziej potrzebny.