Zużyte hamulce? Dowiedz się więcej o hamulcach w Twoim Renault

13 czerwca 2019, 15:16 renault hamulce

Na stronie internetowej Autobutler możesz uzyskać wycenę, ile kosztuje wymiana hamulców w Renault

. Otrzymasz szczegółowy opis zakresu zadania i z łatwością wybierzesz odpowiedni dla siebie warsztat.

I może to być naprawdę dobry pomysł, aby to zrobić i porównać ceny, ponieważ już w 2013 roku Autobutler dokonał sprawdzenia cen zadań hamulcowych, a wynik pokazał, że można zaoszczędzić do 31% na rachunku za warsztat, jeśli utworzysz zadanie i poprosisz o ceny z różnych warsztatów.

Obliczyliśmy średnią cenę czynności związanych z układem hamulcowym dla Renault, wykonywanych przez warsztaty zrzeszone w Autobutler:

Cena średnia Min - max
£ 222 £ 103 - £ 412 Uzyskaj ofertę

Ceny opierają się na wszystkich ofertach przesłanych za pośrednictwem autobutler.pl i mogą zawierać błędy lub się różnić. Prosimy o utworzenie zlecenia, jeśli chcą Państwo otrzymać szczegółową ofertę dla swojego samochodu.

Cena jest obliczana jako średnia cena dla wszystkich zadań związanych z hamulcami wykonywanych w samochodach Renault w warsztatach

zrzeszonych w Autobutler.

Wymień swoje hamulce na czas

Tutaj na blogu dużo piszemy o tym, jak ważne są poszczególne części samochodu i jak istotne jest, aby na przykład sprzęgło działało tak, jak powinno i aby pasek rozrządu nie był zużyty tak, że staje się zagrożeniem.

Ale jednym z elementów samochodu, którego funkcje bezpieczeństwa i obsługi nie mogą być wystarczająco podkreślone i który powinien zawsze działać prawidłowo, są hamulce samochodu

.

Przy każdym przeglądzie technicznym Twojego Renault przeprowadzana jest wizualna kontrola hamulców. Należy jednak pamiętać, że jest to tylko kontrola wzrokowa, podczas której mechanik ogląda felgi, aby sprawdzić stopień zużycia hamulców. Mechanik z niewielkim doświadczeniem może z łatwością ocenić stan hamulców.

Ponieważ jest to tylko kontrola wzrokowa, ważne jest, abyś był świadomy, czy układ hamulcowy samochodu nagle reaguje inaczej niż zwykle podczas codziennej jazdy.

Jeśli coś w hamulcach nie działa prawidłowo, należy zlecić ich sprawdzenie w warsztacie, w którym zdejmuje się koła i demontuje hamulce. Zaleca się skorzystanie z warsztatu, w którym Państwa Renault zostanie ustawione na specjalnym polu, aby mechanik mógł sprawdzić, czy samochód hamuje prawidłowo.

Co obejmuje rachunek?

Wycena wymiany hamulców w Renault zazwyczaj zawsze obejmuje roboczogodzinę i części zamienne. Porównaj różne oferty i sprawdź, czy wymiana szczęk hamulcowych, zacisków, klocków i tarcz jest wymieniona na liście części zamiennych.

Jeśli trzeba wymienić tylko klocki hamulcowe i ewentualnie tarcze, to jest to drobne zadanie, a poświęcony czas znajdzie odzwierciedlenie w cenie.

Wymiana przewodów hamulcowych rzadko jest uwzględniana w ofertach warsztatów, ponieważ nie trzeba ich wymieniać tak często. Dobrze jest jednak poprosić mechanika o sprawdzenie, czy przewody działają tak, jak powinny, ponieważ jazda z nieszczelnymi przewodami hamulcowymi może być niebezpieczna.

Jeśli warsztat ma zamiar wykonać większą pracę przy hamulcach, w ramach której trzeba wymienić cały układ hamulcowy, w tym przewody hamulcowe i płyn hamulcowy, na rachunku szybko pojawi się wiele godzin. Dlatego ważne jest, aby wcześniej sprawdzić, co wchodzi w zakres zadania i porównać oferty i stawki godzinowe warsztatów.

W końcu dzięki dobremu rozeznaniu można zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Zarezerwuj wymianę hamulców - Renault

Skąd mam wiedzieć, że nadszedł czas na wymianę hamulców?

Hamulce w Twoim Renault muszą być regularnie sprawdzane i wymieniane, gdy warsztat stwierdzi ich zużycie.

Częstotliwość wymiany hamulców zależy od stylu jazdy. Podczas jazdy hamulce ulegają ciągłemu zużyciu, a jeśli jeździsz dużo po mieście, gdzie zawsze musisz hamować, hamulce zużywają się naturalnie bardziej niż podczas długich tras.

Niektóre samochody mają wskaźnik hamulca, który zużywa się podczas jazdy i który w końcu aktywuje lampkę ostrzegawczą na desce rozdzielczej pojazdu. Gdy się świeci, wskazuje, że należy wymienić hamulce.

Często można również wyczuć, że hamulce są "nierówne" podczas hamowania lub podczas hamowania słychać dzwonienie. Jest to zazwyczaj znak, że przynajmniej klocki hamulcowe muszą zostać wymienione.

Może się również zdarzyć, że pedał hamulca trzeba powoli, ale systematycznie wciskać coraz niżej, zanim hamulce zostaną aktywowane. W każdym razie dobrze jest zlecić warsztatowi sprawdzenie klocków i tarcz hamulcowych dwa razy do roku, przy zmianie opon z letnich na zimowe.

3 wskazówki, jak oszczędzać hamulce

Dzięki kilku niewielkim zmianom w sposobie jazdy, możesz jeździć znacznie dłużej, zanim przyjdzie czas na wymianę hamulców.

Poniżej przedstawiamy listę 3 szybkich porad, które nie wymagają wiele więcej niż odrobiny rozwagi podczas jazdy.

Ustaw samochód w pozycji neutralnej
Im mniejsza prędkość, z jaką porusza się samochód, gdy musisz hamować, tym mniej zużywa się układ hamulcowy. Dlatego dobrym pomysłem jest wyłączenie hamulców, ustawienie samochodu na biegu jałowym i przetoczenie się do miejsca, w którym musisz zahamować.

Bądź czujny w ruchu drogowym
Im bardziej jesteś świadomy tego, co dzieje się dalej na Twojej trasie, tym lepiej możesz dostosować prędkość. Staraj się zdjąć nogę z gazu zanim dotrzesz do skrzyżowania, kolejki lub ronda. Dostosowanie prędkości jest równoznaczne z mniejszym zużyciem hamulców.

Koszty prowadzenia działalności gospodarczej
Jeśli jesteś zajęty, kiedy jesteś poza domem, z pewnością wpłynie to na sposób, w jaki prowadzisz samochód. Często będzie to oznaczało, że w przeciwieństwie do powyższego opisu, będziesz dojeżdżał do przystanku z pełną prędkością. A to z kolei powoduje konieczność użycia hamulców. Dlatego dobrą radą może być, abyś jak najczęściej starał się wyjeżdżać z odpowiednim wyprzedzeniem, tak abyś mógł jechać bez zbyt wielu szybkich przyspieszeń i gwałtownych hamowań.

Zarezerwuj wymianę hamulców - Renault