Co to są przekładnie automatyczne?

13 listopada 2015, 10:00 bieg przekładnia

Mimo że w Wielkiej Brytanii są one znacznie rzadsze niż w innych krajach, nadal istnieje wiele pojazdów, które używają automatycznych skrzyń biegów zamiast bardziej popularnej wersji manualnej.

Jednakże, można chyba powiedzieć, że nie wszyscy rozumieją, co oznacza ten termin i są świadomi, że oznacza to, że nie trzeba zmieniać biegów, ale czy to wszystko?

Zasadniczo oznacza to, że samochód posiada automatyczną skrzynię biegów i jest w stanie zmienić przełożenia zgodnie ze sposobem, w jaki samochód jest napędzany.

Pozwala to kierowcy skupić się na części napędowej, podczas gdy skrzynia biegów upewnia się, że silnik nie jest narażony na nadmierne obciążenie przez bycie na niewłaściwym biegu.

Uzyskaj oferty na naprawę skrzyni biegów

Jak to działa?

W automatycznym, sam silnik

jest podłączony do czegoś, co nazywa się konwerter momentu obrotowego, a to pozwala silnik samochodu, aby nadal obracać się nawet wtedy, gdy koła pojazdu stoją w miejscu.

W skrzyni

biegów znajdują się dwa koła zębate z dwoma dalszymi nośnikami biegów obracającymi się wokół nich, a wszystko to dzieje się wokół centralnego pierścienia zębatego.

Sposób działania jest dość prosty. Poszczególne elementy mogą się obracać, a zmiana elementów, które obracają się w danym momencie, pozwala samochodowi uzyskać różne przełożenia w taki sam sposób, jak podczas jazdy wersją manualną. Innymi słowy, samochód jest w stanie wybrać odpowiedni bieg dzięki prostej mechanice.

Automatyczny będzie produkować gładkie doświadczenie jazdy, jak nie ma tego samego wstrząs, który jest często produkowane przez kogoś jest raczej zbyt clunky ze zmianą biegów w samochodzie ręcznym.

Sposób, że działają jest raczej genialny i dużo łatwiejsze niż być może realizowane i to jest również łatwe do zobaczenia, dlaczego więcej samochodów są teraz przełączanie do tego trybu jazdy w Wielkiej Brytanii, więc może jesteś najlepiej się do niego przyzwyczaić.

Dostać się do cytatów dla pracy biegów

Wszystko o przekładni/przekładni

  • Dłuższa żywotność skrzyni biegów
  • Co to są przekładnie automatyczne?
  • Najlepsza praktyka podczas jazdy z automatyczną skrzynią biegów
  • Co to jest skrzynia biegów?
  • Jak zmienić skrzynię biegów