Układ klimatyzacji w Twoim samochodzie to złożony system i od czasu do czasu możesz napotkać problemy związane z tym, że nie działa on optymalnie.

Poniżej przedstawiamy kilka typowych problemów, które mogą wystąpić z układem klimatyzacji i wyjaśniamy, co może być prawdopodobną przyczyną każdego problemu.

Otrzymaj oferty na naprawę klimatyzacji

Dlaczego moja klimatyzacja ma słaby przepływ powietrza?

Słaby przepływ powietrza może być spowodowany wieloma problemami, począwszy od drobnych kwestii, takich jak luźny wąż, aż po uszkodzenie wentylatora w parowniku.

Inną potencjalną przyczyną może być nagromadzenie pleśni lub grzybów w parowniku, które zatykają otwory wentylacyjne, lub uszkodzona uszczelka gdzieś w systemie.

Dlaczego moja klimatyzacja nie jest tak zimna jak kiedyś?

Ponownie istnieje kilka potencjalnych powodów, dla których Twoja klimatyzacja nie jest tak zimna jak kiedyś. Przyczyny mogą obejmować luźny wąż lub pękniętą uszczelkę gdzieś w systemie, do potencjalnie poważniejszych problemów, takich jak skraplacz lub parownik nie pracujący z pełną wydajnością lub silnik w sprężarce uległ spaleniu.

Dlaczego moja klimatyzacja zaczyna działać chłodno, a potem robi się ciepła?

Jedną z przyczyn może być problem ze sprzęgłem w sprężarce, co prowadzi do tego, że sprężarka nie jest w stanie utrzymać odpowiedniego ciśnienia, co skutkuje przepływem gorącego powietrza przez system.

Przyczyną może być również zatkany zawór rozprężny, co powoduje zmniejszony przepływ czynnika chłodniczego do parownika.

Poważniejszą przyczyną może być nieszczelność w układzie klimatyzacji. Nieszczelność jest zwykle wynikiem przedostania się do układu wilgoci, która po zmieszaniu z czynnikiem chłodniczym powoduje powstanie kwasu korozyjnego, który uszkadza elementy układu.

Jak mogę sprawdzić, czy w moim układzie klimatyzacji występuje nieszczelność?

Testowanie szczelności systemu klimatyzacji najlepiej zlecić profesjonaliście.

Czynnik chłodniczy zawiera barwniki, które pojawiają się w czarnym świetle, więc odpowiednio wyposażony specjalista może łatwo sprawdzić, czy czynnik chłodniczy wycieka z układu klimatyzacji.

Co powoduje nieszczelność w systemie klimatyzacji?

Głównymi przyczynami nieszczelności w Twojej klimatyzacji jest wilgoć i starość. Jak wspomniano, kiedy wilgoć miesza się z czynnikiem chłodniczym, wytwarza żrący kwas, który może uszkodzić cały system klimatyzacji.

Wilgoć może dostać się do systemu przez stare gumowe uszczelki i węże, które z czasem zaczęły tracić swoją elastyczność.

Jak widać, jeśli wystąpi problem z układem klimatyzacji w Twoim samochodzie, nie zawsze jest to szybka naprawa.

Aby zapewnić, że Twój układ klimatyzacji będzie nadal bezawaryjny i będzie działał jak najlepiej, ważne jest, aby każdy problem z nim został jak najszybciej sprawdzony przez profesjonalistę.

 

Ile kosztuje naprawa klimatyzacji?

Cena za naprawę klimatyzacji zależy od przyczyny problemu. Może to być tylko czyszczenie go, ale jeśli jest wyciek, może to być bardziej skomplikowane. Uzyskaj swoje oferty tutaj na Autobutler, tak abyś mógł porównać opinie, lokalizacje i oczywiście ceny za naprawę systemu klimatyzacji.

Właściciele samochodów, którzy porównują ceny za prace związane z klimatyzacją, mogą potencjalnie zaoszczędzić średnio 30 procent, co równa się 86 funtów.

Wszystko o klimatyzacji

  • Klimatyzacja samochodowa - wyjaśnienie
  • Rozwiązywanie problemów z klimatyzacją samochodową