Zapobieganie powstawaniu osadów korozyjnych na zaciskach akumulatora jest ważną częścią konserwacji, ponieważ pomaga zapewnić długą żywotność akumulatora i dobry przepływ prądu, które są niezbędne do rozruchu i pracy silnika zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Posiadanie pod ręką środka do czyszczenia zacisków akumulatora może ułatwić zadanie powstrzymania gromadzenia się osadów korozyjnych, jeśli wiesz, jak go używać. Poniżej opiszemy, jak to zrobić, aby Twój akumulator był czysty i niezawodny.

Znajdź akumulator

Po pierwsze, musisz określić, gdzie znajduje się akumulator. Sprawdź w instrukcji obsługi, jeśli nie jesteś pewien lub jeśli nie jest to od razu oczywiste. Większość z nich znajduje się pod maską, ale niektórzy producenci umieszczają je w bagażniku.

Bądź bezpieczny

Następnie upewnij się, że na pierwszym miejscu stawiasz bezpieczeństwo. Podczas pracy z akumulatorem zawsze zakładaj okulary i rękawice ochronne, upewnij się, że silnik jest wyłączony, a hamulec postojowy pojazdu włączony. Zanim zaczniesz, upewnij się, że akumulator nie wydaje się przeciekać lub być rozdęty, co jest oznaką, że jego obsługa może być niebezpieczna i należy go natychmiast wymienić.

Odłącz przewody zacisku akumulatora

Następnie należy zlokalizować ujemny biegun akumulatora (ze znakiem "-") i odłączyć ten przewód jako pierwszy. Następnie należy odłączyć dodatni biegun akumulatora (z oznaczeniem "+"). Te czynności są niezbędne, aby zapobiec zwarciu z podwoziem.

silnik samochód

Użyj roztworu czyszczącego

Weź roztwór czyszczący z lokalnego sklepu lub zrób go sam z sodą oczyszczoną i odrobiną wody wymieszaną na pastę. Zastosuj roztwór do zacisków i końcówek kabli, i być gotowi na reakcję chemiczną, która następuje. Pozostaw roztwór na kilka minut, aby zneutralizował kwas, a następnie sięgnij po swój niezawodny środek do czyszczenia zacisków.

Zastosuj właściwe narzędzie

Użyj żeńskiej końcówki narzędzia do czyszczenia końcówek akumulatora (w nasadce lub na spodzie narzędzia) do wyczyszczenia końcówek. Następnie użyj męskiej końcówki, która zazwyczaj wygląda jak szczotka druciana, aby wyczyścić końcówki kabli i ich okolice. Prawdopodobnie trzeba będzie wykonać kilka przejść, aby uzyskać wszystko. Następnie należy wytrzeć zaciski i zaciski mokrą szmatką lub butelką z rozpylaczem, aby usunąć roztwór czyszczący, a następnie całkowicie je wysuszyć.

Zabezpiecz i zakończ

Na koniec, będziesz chciał użyć protektora, aby utrzymać osad z powrotem. Można to znaleźć jako spray na produkt na półce, ale wazelina działa również. Podłącz przewody akumulatora z powrotem w odwrotnej kolejności: najpierw dodatni (+), a następnie ujemny (-). Po wykonaniu tych czynności praca jest zakończona.

Jeśli wybierasz środek do czyszczenia zacisków akumulatora, wybierz taki, który jest pokryty nasadką, z elementami męskimi i żeńskimi. Jest to poręczne narzędzie, ale pokrywa się ono kwasem akumulatorowym i śmieciami, więc docenisz dodatkową ochronę pomiędzy kolejnymi użyciami.