Wymień pasek rozrządu w swoim Renault zanim będzie za późno

12 czerwca 2019, 15:12 renault pasek rozrządu

Pasek rozrządu jest jedną z najważniejszych części silnika. To właśnie pasek rozrządu kontroluje interakcję pomiędzy tłokami i zaworami.

Autobutler przeanalizował cenę wymiany paska rozrządu w Renault

, aby pomóc Ci zorientować się w sytuacji:
Średnia cena Min - max
£ 418 £ 324 - £ 522 Uzyskaj ofertę

Ceny opierają się na wszystkich ofertach przesłanych za pośrednictwem autobutler.pl i mogą zawierać błędy lub się różnić. Proszę utworzyć zlecenie, jeżeli chcą Państwo otrzymać szczegółową ofertę dla swojego samochodu.

Proszę pamiętać, że cena jest obliczana na podstawie średniej ceny wszystkich wymian paska rozrządu w samochodach Renaults, które zostały przeprowadzone w warsztatach autoryzowanych przez Autobutler.

Wymiana paska rozrządu - jak to działa?

Pasekrozrządu

jest wykonany z mocnego, syntetycznego materiału gumowego. Oznacza to, że pasek z czasem ulega zużyciu i może uzyskać pęknięcia na swojej powierzchni. Zwykłe zużycie może spowodować przeskakiwanie paska rozrządu podczas jazdy. Może to mieć poważne konsekwencje, ponieważ uszkodzeniu mogą ulec zawory i tłoki.

W najgorszym przypadku oznacza to konieczność wymiany silnika. Dlatego dobrze jest zlecić kontrolę i ewentualną wymianę paska rozrządu Renault, zanim coś pójdzie nie tak.

Wymiana paska rozrządu w Twoim Renault to poważniejsze zadanie. Sam pasek nie kosztuje dużo, ale zdjęcie starego i założenie nowego wymaga czasu. Jeśli pompa wody jest napędzana przez pasek rozrządu, to również wymaga wymiany pompy wody. Ale i tak to zużycie roboczogodzin będzie stanowiło największą część rachunku warsztatowego. Dlatego dobrym pomysłem może być sprawdzenie i porównanie stawki godzinowej w kilku warsztatach.

Skorzystaj z Autobutlera, aby uzyskać oferty na naprawę paska rozrządu. Następnie możesz łatwo porównać

warsztaty zarówno pod względem ceny, jak i ocen innych właścicieli samochodów oraz odległości. Zawsze możesz wyszukać swój zwykły warsztat i pozwolić mu być jednym z wyborów do pracy. Autobutler pomaga Ci w prosty i przejrzysty sposób znaleźć warsztat, który jest dla Ciebie najlepszy.

Zarezerwuj wymianę paska rozrządu - Renault

Wymiana paska rozrządu - jest w instrukcji serwisowej

Ogólna zasada mówi, że jeśli Twoje Renault jest starsze niż 5 lat i/lub przejechało od 120 000 do 160 000 kilometrów, to nadszedł czas na sprawdzenie i najprawdopodobniej wymianę paska rozrządu.

Z reguły z książki serwisowej samochodu można dowiedzieć się, kiedy należy wymienić pasek rozrządu. Jeśli jednak kupili Państwo używane Renault i nie wiedzą, kiedy pasek był ostatnio wymieniany, to szczególnie ważne jest, aby oddać samochód do warsztatu, aby mechanik mógł go sprawdzić.

Pasek rozrządu - zwracaj uwagę na hałas i inne sygnały

Aby zapobiec wypadkom, poniżej znajdziesz kilka dobrych rad, o czym należy pamiętać - w tym, na co należy zwracać uwagę, jeśli chodzi o pasek rozrządu Twojego Renault.

  • Zwróć uwagę na stan paska rozrządu - czy wiesz, kiedy był ostatnio wymieniany?
  • Zawsze upewnij się, że instrukcja serwisowa jest aktualna, więc warsztat samochodowy może to sprawdzić.
  • Czy samochód jest używany? Przy odbiorze używanego samochodu zawsze pytaj, kiedy był ostatnio wymieniany pasek rozrządu.
  • Jeśli wybierasz się w dłuższą podróż, zajrzyj do książki serwisowej. Pasek rozrządu należy wymienić przed rozpoczęciem urlopu.
  • W razie wątpliwości należy zlecić sprawdzenie paska rozrządu w warsztacie samochodowym pod kątem bezpieczeństwa.

Regularnie słuchaj i sprawdzaj

Jeśli należysz do osób, które rzadko jeżdżą, ryzykujesz, że pasek będzie sztywny lub jego guma ulegnie zniszczeniu. Dlatego dla właścicieli Renault z niewielkim przebiegiem szczególnie ważna jest regularna kontrola paska rozrządu.

Podczas jazdy samochodem Renault, jazda musi przebiegać bez żadnych hałasów. Jeśli słyszą Państwo wycie lub piszczenie silnika, często związane z uruchamianiem samochodu, to prawdopodobnie jest to znak, że pasek rozrządu jest zużyty i wymaga wymiany.

Teraz wiesz już więcej na temat wymiany paska rozrządu w swoim Renault. Czy nadszedł czas, aby go sprawdzić i ewentualnie wymienić, skorzystaj z funkcji wyceny Autobutler.

Korzystając z naszej platformy, automatycznie otrzymujesz dostęp do zapoznania się z ocenami innych użytkowników. Na wszystkie naprawy udzielana jest dwuletnia gwarancja. To jest gwarancja dobrego doświadczenia podczas korzystania z Autobutler.

Rezerwacja wymiany paska rozrządu - Renault