Czy zdarzyło Ci się kiedyś zostać oślepionym w nocy przez światło przejeżdżającego kierowcy - nawet przez jego światła mijania? W wyniku uszkodzenia w wyniku wypadku, niedawnej wymiany żarówki lub drgań z upływem czasu, reflektory mogą stracić współosiowość, co jest nie tylko uciążliwe dla innych kierowców, ale także stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa, jeśli światła nie oświetlą obiektów na drodze w czasie umożliwiającym ich dostrzeżenie. Na szczęście, wiedza na temat ustawiania reflektorów może pomóc w ocenie i samodzielnym rozwiązaniu tego problemu przy użyciu zaledwie kilku narzędzi.

Znajdź równowagę

Po pierwsze, musisz upewnić się, że zaparkowałeś na równej powierzchni i że masz płaską powierzchnię, na którą możesz skierować reflektory, np. ścianę lub bramę garażową. Musisz również sprawdzić, czy wysokość pojazdu jest taka, jak powinna być, co wymaga usunięcia z pojazdu wszelkich ciężkich dodatkowych ładunków, zatankowania do połowy zbiornika paliwa, zapewnienia odpowiedniego ciśnienia w oponach, dobrego podbicia amortyzatorów i najlepiej, aby kierowca miał odpowiednią wagę na swoim miejscu.

Jedyne narzędzia, jakich powinieneś potrzebować to taśma klejąca, marker suchościeralny, śrubokręt, zestaw grzechotek i ewentualnie specjalne narzędzie do regulacji. Niektóre zespoły reflektorów mają wbudowane poziomy pęcherzyków powietrza i inne przydatne narzędzia, aby powiedzieć, kiedy reflektory są wyrównane. Jeśli masz szczęście i znajdziesz takie narzędzie pod maską (lub w instrukcji obsługi), możesz dokonać odpowiedniej regulacji za pomocą tego urządzenia.

Wejdź w światło

Zacznij od zaparkowania blisko powierzchni projekcyjnej, w odległości około 3 stóp. Użyj pionowego kawałka taśmy, aby zaznaczyć środek pojazdu na ścianie, a następnie użyj markera, aby znaleźć punkt centralny reflektorów - czasami na szybie będzie już mały wskaźnik.

Teraz zmierzyć, jak daleko od ziemi punkt centralny jest dla każdego reflektora. Na ścianie bezpośrednio naprzeciwko reflektorów, zmierzyć tę samą odległość od ziemi i zaznaczyć go z 1-2 stóp poziomego kawałka taśmy. Jeśli linie dla lewych i prawych świateł są na różnych wysokościach, użyj niższej z dwóch pomiarów.

reflektor

Następnie należy zmierzyć, jak daleko od rzeczywistego środka reflektorów jest od rzeczywistego środka samochodu, i zaznaczyć te pomiary na ścianie z innym pionowej linii, tworząc dwa krzyże na ścianie z istniejącej taśmy poziomej.

Kolejna rolka w nocy

Następnie, odwrócić pojazd i zachować reflektory kwadratowe do ściany. Standardowa odległość do regulacji wynosi 25 stóp, ale nie jest taka sama dla wszystkich producentów, więc sprawdź instrukcję obsługi, aby potwierdzić. Upewnij się również, że włączasz reflektory, a nie światła przeciwmgielne lub drogowe.

Zlokalizuj śruby lub wkręty regulacyjne - niektóre pojazdy mają tylko pionowe, podczas gdy niektóre mają zarówno pionowe, jak i poziome. Większość pojazdów nie pozwala na osobną regulację świateł drogowych i może się okazać, że łatwiej jest regulować jedną stronę na raz. Używając tych śrub lub wkrętów, wyreguluj reflektory tak, aby górna część wiązki światła wypadała 2 cale poniżej oznaczeń poziomych i znajdowała się na środku (jeśli to możliwe) dwóch oznaczeń pionowych.

Po wykonaniu tych czynności, reflektory powinny być z powrotem ustawione w jednej linii. Inni kierowcy docenią, że poświęciłeś swój czas, a Twoje reflektory będą lepiej spełniać swoje zadanie i zapewnią Ci dobrą widoczność na drodze. Dowiedz się więcej na: http://skupaut2.pl