Nie ma jednej standardowej drogi do zostania mechanikiem, więc możesz wybrać ścieżkę, która najlepiej pasuje do Ciebie i Twoich potrzeb. Zaczynając od zera, zazwyczaj potrzeba od 2 do 5 lat, aby uzyskać pełne kwalifikacje, w zależności od tego, jaką drogę wybierzesz w tej branży.

Aby pracować jako mechanik, musisz rozumieć wewnętrzne funkcjonowanie wielu różnych pojazdów i być w stanie prawidłowo zdiagnozować problemy w mechanice samochodowej. Musisz być również dość sprawny fizycznie, ponieważ bycie mechanikiem często wymaga spędzenia dużej części dnia w kucki w niewygodnych pozycjach, aby dotrzeć do konkretnej części samochodu lub silnika. Trzeba również znać się na komputerach, ponieważ większość dzisiejszej diagnostyki przeprowadza się za pomocą urządzeń elektrycznych i komputerów, więc jeśli nie znasz się na tych metodach lub nie czujesz się z nimi komfortowo, dobrym pomysłem na podszkolenie swoich umiejętności może być kurs komputerowy.

Po ukończeniu szkoły średniej

Istnieje kilka kursów, które można odbyć po ukończeniu szkoły średniej, które dadzą Ci podstawowe informacje potrzebne do znalezienia pracy w warsztacie lub garażu. Kursy te trwają zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy i obejmują zarówno teorię pisemną, jak i praktyczną naukę zawodu. Po ukończeniu kursu będziesz miał znacznie lepsze zrozumienie mechaniki samochodowej i podstawową wiedzę niezbędną do szukania pracy. Niezależnie od tego, ile czasu spędzisz w klasie, przygotowując się do rozpoczęcia kariery mechanika, nie zdobędziesz pełnych kwalifikacji, dopóki nie zdobędziesz co najmniej dwuletniego doświadczenia praktycznego. Większość z tego, czego nauczysz się, aby uzyskać uprawnienia mechanika, nauczysz się w pracy, więc nie będziesz w stanie osiągnąć statusu certyfikowanego mechanika, dopóki nie będziesz zatrudniony w garażu lub warsztacie przez co najmniej 2 lata.

Uzyskaj oferty na naprawę samochodu

Programy studiów licencjackich (Associate's Degree Programmes)

Programy Associate's Degree to kolejny sposób na wejście w ten biznes. Są to rozszerzone wersje programów 6 do 12 miesięcy, które oferują kursy w zakresie obsługi klienta i finansów podstawowych, jak również mechaniki samochodowej. Istnieje kilka z tych programów stowarzyszonych stopni, które są sponsorowane przez firmy motoryzacyjne i producentów. Możesz wyruszyć na stopień z finansowania z jednej z tych firm i prawie gwarantowanej pracy na koniec tego. Jeśli jesteś naprawdę poważnie o zostaniu mechanikiem, to może być warto spojrzeć w do, ponieważ jest to prawdopodobnie najbardziej finansowo sposób wejścia do biznesu.

Praktyki zawodowe

Ostatnim, ale w żadnym wypadku nie najmniej ważnym elementem są praktyki. W ich przypadku nauka w klasie jest niewielka lub w ogóle jej nie ma, ale wszystkie umiejętności są przekazywane w pracy. Jeśli jesteś bardziej praktycznym uczniem, to jest to prawdopodobnie najlepsza droga dla Ciebie, ponieważ nadal będziesz uczyć się wszystkiego, co musisz wiedzieć, ale w bardziej praktyczny sposób. Jako praktykant możesz również zarabiać podstawową pensję podczas nauki. Istnieje kilka ścieżek edukacyjnych, które są otwarte dla Ciebie, aby pomóc Ci w drodze do stania się w pełni wykwalifikowanym mechanikiem, musisz po prostu pomyśleć o sposobach, w jaki się uczysz i swoich wymaganiach finansowych podczas szkolenia. Nie ma dobrej odpowiedzi, ponieważ wszystkie te drogi prowadzą do tego samego rezultatu końcowego.

Więcej na: http://kumhomotorsport.pl