Niestety, jest wiele różnych rzeczy, które mogą pójść nie tak z naszymi samochodami, a hamulce nie są wyjątkiem.

Ponieważ hamulce znajdują się pod samochodem, blisko kół, są one znacznie bardziej narażone na działanie czynników atmosferycznych niż inne ważne części samochodu. Szczególnie w miesiącach zimowych, kiedy drogi są bardziej mokre, hamulce są bardzo podatne na uszkodzenia przez płyn lub kawałki uwięzionego brudu. Jeśli zauważysz problem z hamulcami i zdecydujesz się zabrać samochód do warsztatu, aby go naprawić, postaraj się jak najdokładniej opisać problem mechanikowi, co znacznie ułatwi proces naprawy.

Uzyskaj ofertę na naprawę hamulców

Wiele rzeczy może spowodować awarię hamulców

Zużyte klocki hamulcowe

Jeśli klocki

hamulcowe są zbyt cienkie, hamulce mogą nie reagować tak mocno na naciśnięcie pedału hamulca. Jeśli hamulce zaczynają piszczeć i zgrzytać podczas jazdy, nawet jeśli nie hamujesz szczególnie mocno, prawdopodobnie musisz wymienić klocki hamulcowe. Można to zrobić samodzielnie lub oddać samochód do warsztatu, aby fachowiec wykonał tę czynność za Ciebie.

Niski poziom płynu hamulcowego

Hamulce mogą być również zakłócone, jeśli nie ma wystarczającej ilości płynu hamulcowego w pompie hamulcowej. Jeśli po naciśnięciu pedału hamulca pedał sięga aż do podłogi, ale nie robi wiele, aby spowolnić samochód, może to oznaczać, że poziom płynu hamulcowego spadł zbyt nisko. Jest to problem niezwykle łatwy do rozwiązania. Wystarczy zdjąć pokrywę z pompy hamulcowej i uzupełnić płyn hamulcowy. Należy przy tym uważać, aby nic innego nie dostało się do cylindra, aby nie zanieczyścić płynu.

Zanieczyszczenie płynu hamulcowego

Innym częstym problemem, który może mieć wpływ na hamulce, jest zanieczyszczenie płynu hamulcowego. Jeśli woda lub cząsteczki kurzu dostaną się do płynu hamulcowego w samochodzie, może to spowodować awarię hamulców, ponieważ zmienia zdolność płynu do wytrzymania wysokiego ciśnienia. Jeśli kiedykolwiek zmienić płyn hamulcowy siebie, lub kiedykolwiek sprawdzić poziom płynu, upewnij się, że można wymienić pokrywę na zbiorniku pompy hamulcowej ostrożnie i szczelnie tak, że żadne obce cząstki mogą dostać się do środka. Szczególnie niebezpieczna w płynie hamulcowym jest woda, która może zamarznąć w przewodach hamulcowych, powodując ich rozszerzenie i pęknięcie.

Zardzewiała tarcza hamulcowa

Ponieważ tarcza hamulcowa jest wykonana z metalu, jest ona szczególnie podatna na uszkodzenia, jeśli regularnie zalega na niej woda, może zacząć rdzewieć. Może to spowodować ich zakleszczenie lub uszkodzenie. Jeśli podczas hamowania hamulce chwytają lub ściągają na jedną stronę, może to oznaczać, że jedna z tarcz hamulcowych jest uszkodzona. Łatwo będzie można sprawdzić, czy tarcza jest uszkodzona, jeśli zdejmie się koło i przyjrzy się jej. Jeśli zauważysz problem i nie będziesz miał problemów z samodzielną wymianą tarczy hamulcowej, powinieneś wymienić ją przed ponowną jazdą. W przeciwnym razie należy oddać samochód do warsztatu i zlecić wymianę mechanikowi.

Błoto na zacisku hamulcowym

Jeśli jedziesz po mokrym błocie, istnieje niebezpieczeństwo, że błoto przyklei się do zacisku. Może to mieć poważny wpływ na układ hamulcowy pojazdu, ponieważ zmniejszy odległość pomiędzy zaciskiem a klockiem hamulcowym. Będzie to powodowało wrażenie, że samochód cały czas hamuje, a Ty będziesz miał bardzo małą kontrolę nad swoją prędkością. Może się również okazać, że wywiera to dodatkowy nacisk na klocki i że są one zniszczone przez przegrzanie i nadmierną eksploatację. Jeżeli przejeżdżasz przez błotnistą kałużę, powinieneś przetestować swoje hamulce, gdy tylko wyjdziesz na drugą stronę. To może rozproszyć błoto, podczas gdy jest jeszcze w postaci płynnej i może zapobiec stałych grudek błota rujnuje klocki hamulcowe na swoim samochodzie.

Uszkodzone wspomaganie hamulców

Wspomaganie hamulców wytwarza podciśnienie w układzie hamulcowym, które zwiększa ciśnienie w pedale hamulca i pozwala wywierać ogromną siłę przy bardzo niewielkim wysiłku. Jeśli jest problem z podciśnieniem, lub podciśnienie zostało gdzieś przerwane, to nie będziesz miał takiej samej siły hamowania. Aby rozwiązać ten problem, trzeba będzie wziąć swój samochód do warsztatu dla mechanika, aby zlokalizować i naprawić wyciek.

Niedrożność przewodu hamulcowego

Jeśli coś dostanie się do płynu hamulcowego, może zablokować przewody i uniemożliwić przepływ płynu hamulcowego do miejsca, w którym powinien się znaleźć. Dlatego tak ważne jest, aby do płynu hamulcowego nie przedostawały się żadne ciała obce i dlatego należy zawsze wymieniać pokrywę zbiornika pompy hamulcowej zaraz po uzupełnieniu płynu hamulcowego.

Uzyskaj ofertę na naprawę hamulców

Ile kosztuje naprawa hamulców?

Jak można przeczytać powyżej, wiele rzeczy może mieć wpływ na hamulce i tym samym wpływać na to, co trzeba naprawić, a także na cenę. Dlatego trudno jest podać dokładną cenę za naprawę hamulców, ale zalecamy, aby uzyskać oferty tutaj na Autobutler, tak aby można było łatwo porównać je w domu. Tutaj można zobaczyć lokalizację warsztatów, jak opisują one zleconą pracę, jak inni właściciele samochodów ocenili te warsztaty i oczywiście różne ceny.

Ogólnie rzecz biorąc, właściciele samochodów, którzy porównują ceny za prace przy hamulcach na Autobutler, mogą zaoszczędzić średnio 22 procent, co daje 68 funtów.

 Aby dowiedzieć się więcej, przejdź na: http://kumhomotorsport.pl