Tanie opony online

27 stycznia 2015, 15:51 opony

Upewnienie się, że opony są w dobrym stanie jest niezwykle ważne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo Twojego samochodu. Opony należy wymieniać przed ich całkowitym zużyciem, a częstotliwość wymiany zależy wyłącznie od tego, jak często i jak daleko jeździsz.

Przy wymianie

opon należy jednak podjąć ważną decyzję - czego dokładnie szukamy? Jeśli masz ograniczony budżet, możesz wybrać opony kierując się wyłącznie ceną. Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z wpływu, jaki różne opony mogą mieć na inne aspekty ich pojazdu.

Uzyskaj ofertę na wymianę opon

Czy tanie opony mogą być droższe?

Rozważając ceny różnych opon

, należy traktować je jako inwestycję. Niektóre z nich mogą kosztować więcej z góry, ale w dłuższej perspektywie mogą przynieść oszczędności, ponieważ nie trzeba będzie ich tak często zmieniać. Opony wyższej jakości mogą również wpłynąć na zużycie paliwa przez Twój samochód, co oznacza, że w przyszłości będziesz wydawać mniej pieniędzy na benzynę. Tanie opony są gorszej jakości, przez co łatwiej ulegają przebiciu i szybciej się zużywają, co sprawia, że musisz je częściej wymieniać.

Marki opon wysokiej jakości

Istnieje wiele różnych marek opon premium do wyboru, w tym Michelin, Goodyear i Continental, aby wymienić tylko kilka. Przeprowadzono wiele różnych testów, które wykazały, że różnica w osiągach opon różnych marek premium jest bardzo niewielka. Niektórzy producenci samochodów zalecają konkretną markę opon do swoich samochodów, a jazda niektórymi samochodami sportowymi może być możliwa tylko przy użyciu określonych opon.

Oponywysokiej jakości mają lepsze osiągi, są trwalsze, emitują mniej hałasu i są wygodniejsze w prowadzeniu. Jeśli te powody nie są wystarczające, aby przekonać Cię do zainwestowania w opony dobrej jakości, spójrz na ten test, który porównuje opony wysokiej klasy z

oponami tanimi. Pod pewnymi względami opony są najważniejszą częścią samochodu. Są to części, które stale stykają się z drogą i dlatego są narażone na największe zużycie. Inwestycja w opony lepszej jakości zwiększy bezpieczeństwo całego pojazdu.

Uzyskaj ofertę na wymianę opon

Nowe, tanie opony

Opony mogą wyglądać tak samo, ale istnieją ogromne różnice w ich osiągach, z których możesz nie zdawać sobie sprawy. Jeśli masz mały samochód i nie jesteś szczególnie zainteresowany jazdą z najwyższymi prędkościami, możesz nie myśleć, że osiągi są ważne; jednak w niektórych przypadkach wybór opon może decydować o różnicy między życiem a śmiercią. Przeprowadzono testy, które wykazały, że w przypadku tanich opon, nawet w najlepszych warunkach, zatrzymanie samochodu przy prędkości 70 mil na godzinę może trwać do 14 metrów dłużej niż w przypadku opon klasy premium, gdy pada deszcz. Aby opony mogły być legalnie sprzedawane, muszą być poddane podstawowym testom bezpieczeństwa.

Jeśli zdecydujesz się na zakup tańszych

opon, będziesz przestrzegać norm BHP i teoretycznie nie będziesz narażać siebie ani swoich pasażerów na niebezpieczeństwo. Udowodniono jednak, że opony wysokiej jakości mogą przyczynić się do skrócenia drogi hamowania, co może zadecydować o tym, czy Twój samochód weźmie udział w wypadku, czy uniknie kolizji.

Uzyskaj ofertę na wymianę opon

Jeszcze tańsze opony zużyte na części

Opony używane na części mogą wydawać się niezwykle korzystne cenowo, ale nie warto ryzykować. Opony używane to zasadniczo opony z drugiej ręki, które zostały już zamontowane w pojeździe, który mógł zostać zezłomowany. Kupując opony używane nie możesz zagwarantować ich jakości ani bezpieczeństwa, a montując je w swoim samochodzie możesz narazić na niebezpieczeństwo siebie i swoich pasażerów. Trudno jest stwierdzić, czy opony były wcześniej naprawiane, więc nie wiadomo, czy nie ma w nich przebić lub pęknięć, które mogą być niebezpieczne. Chociaż sprzedaż zużytych opon na części, które nie spełniają różnych przepisów bezpieczeństwa, jest obecnie nielegalna, nadal nie ma gwarancji, że są one w najlepszym stanie.

Zamów tanie opony online

Różne warsztaty samochodowe pobierają różne ceny za zamówienie i montaż opon. W serwisie Autobutler możesz otrzymać oferty od lokalnych warsztatów, które wykonają tę pracę za Ciebie. Decyzję o tym, z którego warsztatu skorzystać, można podjąć na podstawie oferty, a także ocen i opinii klientów, którzy korzystali już z usług danego warsztatu. Jeśli zarezerwować za pośrednictwem Autobutler, a następnie po dotarciu do garażu, będzie traktowany z VIP usługi, ponieważ wiedzą, że będziesz miał prawo do oceny ich usług.

Pobierz wycenę dla Zmień opony

Wszystko o oponach, wymianie opon, oponach zimowych i felgach

 • Opony, montaż opon i zmiana kół
 • Nowe opony zimowe i felgi
 • Nowe felgi lub wymiana felg
 • Co to są opony 4x4?
 • Co to są opony typu Run Flat?
 • Jakie są najlepsze marki opon samochodowych?
 • Uważaj na tanie opony zużyte na części
 • Tanie opony online
 • Przebita opona? - Jak zmienić przebitą oponę
 • Typy i rozmiary opon
 • Czy mogę mieć szersze opony w moim samochodzie?
 • Co to jest system monitorowania ciśnienia w oponach TPMS?
 • Opony przyjazne dla środowiska?
 • Co to jest geometria kół?
 • Usługi związane z geometrią kół
 • Jakie są przepisy dotyczące opon zimowych w Wielkiej Brytanii?
 • Jak sprawdzić, czy opona zimowa jest w porządku?
 • Czy Twoje opony zimowe są w dobrym stanie?
 • Oszczędzaj tysiące, gdy potrzebujesz nowych opon zimowych
 • Zmienić oponę na kole czy dwa komplety opon?

Otrzymaj ofertę na zmianę opon