Jak korzystać z narzędzia diagnostycznego OBD?

24 września 2015, 08:53 silnik

Tak więc, spojrzałeś na szereg narzędzi diagnostycznych OBD, które są dostępne na rynku i doszedłeś do wniosku, że są one rzeczywiście bardzo przydatne przedmioty do wykorzystania.

Następnie zrobiłeś jeden krok dalej i poszedłeś do przodu i kupiłeś jeden, ale teraz jest tylko jedna kwestia, na której należy się skupić: jak dokładnie go używać?

Zdobądź ofertę na naprawę samochodu

Rozpoczęcie pracy z urządzeniem

Aby rozpocząć, trzeba podłączyć skaner i to jest bardzo łatwe do zrobienia, jak znajdziesz złącze OBDII gdzieś pod deską rozdzielczą, więc może trzeba dostać się na rękach i kolanach, aby go znaleźć.

Będziesz wiedzieć, że masz odpowiedni jeden, gdy złącze na skanerze pasuje do niego, więc podłączyć go.

Po podłączeniu, ogólnie rzecz biorąc, nie należy włączać silnika w tym momencie, ale trzeba będzie przekręcić kluczyk tak, że wszystko świeci się na desce rozdzielczej.

Większość z tych narzędzi diagnostycznych poprosi Cię o kilka kluczowych informacji i ważne jest, aby wprowadzić prawidłowe dane, ponieważ może to mieć wpływ na to, jak można następnie zidentyfikować problem.

Co powinieneś zobaczyć na ekranie są różne podpowiedzi, a następnie zostaniesz poproszony o wprowadzenie marki samochodu, jak również model, typ silnika

i numer VIN.

Pomaga to narzędziu zidentyfikować pojazd, więc należy dwukrotnie sprawdzić wszystkie informacje przed przejściem do każdego nowego ekranu.

Otrzymuj oferty na naprawy samochodów

Po informacji

Do tej pory wprowadziłeś odpowiednie dane i nadszedł czas, aby pozwolić urządzeniu diagnostycznemu na rozpoczęcie pracy. Pierwszą rzeczą, którą możesz napotkać jest możliwość skanowania w poszukiwaniu kodów usterek i to jest coś, co musisz zrobić natychmiast.

Teraz, w zależności od modelu, który używasz, istnieje kilka opcji, co dzieje się dalej. Niektóre z droższych modeli będzie miał na pokładzie systemu, który będzie skanować w poszukiwaniu kodu usterki, a następnie powiedzieć, co ten kod oznacza. Jednak tańsze modele dadzą Ci albo CD lub listę kodów i co one oznaczają na papierze, ale jest jeszcze trzecia opcja, Internet.

W tym momencie, można następnie pozostawić go podłączony do sieci, aby zobaczyć, czy może on rozwiązać problem sam.

Różne typy, różne usługi

To jest to, co potrafią podstawowe skanery, ale są też droższe modele, które dają dodatkowe możliwości dalszego badania. Na przykład, trzymając skaner podłączony do prądu, możesz otrzymać różne opcje menu.

Z tych opcji, można przewijać różne numery, że skaner jest picking up, które pozwolą tych z wiedzy naprawdę dostać się do absolutnej istoty problemu. To wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym, jak również.

Wreszcie, bardziej profesjonalne skanery są również w stanie zapewnić mechanikom i technikom różne wykresy, które pozwalają im obserwować, jak niektóre czujniki działają w danym momencie.

Dzięki temu mogą oni dowiedzieć się, co i kiedy jest nie tak, aby jak najszybciej rozwiązać problem. Jednakże, Twój run of the mill narzędzia diagnostyczne nie pozwoli Ci to zrobić, ale wtedy trzeba być w stanie zrozumieć wszystkie te wykresy, aby warto było.

Tak więc, jak widać, jest to bardzo łatwe w użyciu narzędzia diagnostyczne, jak to po prostu obejmuje podłączenie go do deski rozdzielczej, a następnie postępując zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Reszta jest ostatecznie do Ciebie i Twojego poziomu wiedzy, więc jeśli rzeczywiście martwisz się o to, a następnie trzymać się podstawowego narzędzia, które robi wszystko dla Ciebie, jak to na pewno zatrzymać od uzyskania ból głowy.

Pobierz do cytatów na naprawy samochodu